VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider
Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice

VIDEO | Crotone - Lazio 0-2. Ştefan Radu a câştigat duelul cu Denis Drăguş

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 21 nov 2020

Lazio Roma a câştigat meciul din deplasare cu Crotone, scor 2-0, în etapa a 8-a din Serie A. Ştefan Radu a fost integralist pentru Lazio, în timp ce Denis Drăguş a jucat din minutul 68 pentru Crotone şi a avut o ocazie de gol.

Golurile au fost marcate de către Ciro Immobile (21’) şi Joaquin Correa (58’).

Drăguş a intrat pe teren în minutul 68 şi a încercat să înscrie cu o execuţie spectaculoasă – foarfecă din careu.

Crotone este singura echipă din Serie A care nu a câştigat niciun meci în opt etape.

Lazio este neînvinsă în ultimele patru meciuri (trei victorii şi un egal) şi a urcat temporar pe locul 5 în clasament.

Program Serie A:

Sâmbătă, ora 19:00 Spezia – Atalanta

Sâmbătă, 21:45 Juventus – Cagliari (Look Sport)

Duminică, 13:30 Fiorentina – Benevento (Look Sport 2)

Duminică, 16:00 Hellas Verona – Sassuolo, Inter Milano – Torino (looksport.ro), AS Roma – Parma (Look Sport 2), Sampdoria – Bologna

Duminică, 19:00 Udinese – Genoa

Duminică, 21:45 Napoli – AC Milan (Look Sport)