Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 26 oct 2020

Universitatea Cluj a câştigat cu scorul de 1-0, pe terenul celor de la CS Mioveni, într-o partidă din etapa IX din Liga 2.

Prima repriză a fost fără gol, echipa lui Claudiu Niculescu a început mai bine partida şi a avut câteva ocazii, dar veteranul Cosmin Vâtcă a închis poarta, iar treptat ardelenii au presat şi au preluat conducerea partidei.

Actul secund a adus şi unica reuşită, semnată de Alexandru Negrean. Mijlocaşul a fructificat o pasă primită de la noul intrat Meşter şi a finalizat de la 18 metri, cu o execuţie care s-a dus aproape de vinclu, portarul piteştenilor fiind fără replică.

În urma acestui succes, cei de la ”U” Cluj urcă pe locul al treilea în clasament, în timp ce CS Mioveni are un start mult sub aşteptări. Formaţia care disputa în vară barajul de promovare în Casa Liga 1 este doar pe poziţia a-11-a, cu 10 puncte marcate.

CS Mioveni: Ius. Popescu – Oancea, Garutti, Al. Iacob, Burnea (cpt.)(Işfan 78′) – Rădescu (Coşereanu 72′), D. Toma, Sz. Vereş (Laur. Marinescu 65′), C-tin. Şerban (Mar 72′) – Sg. Negruţ (Velbrum 72′), Bg. Rusu

”U” Cluj: Vâtcă – Inacio Miguel, Gab. Tamaş (cpt.), Luchin, Neciu (Taub 46′) – Mâneran (Meşter 56′), Negrean (Dican 82′), Novac, Golan, Nic. Pîrvulescu (Ribeiro 46′) – Gavra (Goga 75′)

Patru cazuri de Covid la clujeni

Costel Enache nu a deplasat pentru această partidă patru fotbalişti. Este vorba despre: portarul Vlad Muţiu (25 de ani), fundaşul Tudor Telcean (20 ani) şi mijlocaşii Laurenţiu Rus (35 de ani) şi Bogdan Barbu (28 de ani). Liga2.ro scrie că aceştia sunt infectaţi cu Coronavirus şi au fost plasaţi în izolare.

Deocamdată nu se cunosc mai multe detalii despre starea fotbaliştilor.