Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României

VIDEO | CSM BUCUREŞTI A REMIZAT CU VICECAMPIOANA EUROPEI, ROSTOV-DON

Noutăți Publicat pe 12 oct 2019

CSM Bucureşti a fost la un minut o de mare victorie în grupele Ligii Campionilor. Româncele au făcut egal cu Rostov-Don, rusoaicele care au jucat finala sezonul trecut. În direct pe Look Plus, echipa pregătită de fostul selecţioner al României, Ambros Martin, a condus aproape tot meciul din Sala Polivalentă. CSM-ul a avut prima dată un gol avans la execuţia Laurei Chiper din minutul 10.

Cu Andrea Lekici în formă mare, autoare a 8 goluri, bucureştencele au ţinut aproape de adversare pe durata primei reprize. Lekici a reuşit şi un gol cum rar se vede în handbalul mondial, paralel cu podeaua. Grubisici a fost şi ea de netrecut în poarta CSM-ului, iar rusoaicele au avut o perioadă de 9 minute în care nu au marcat.

Româncele nu au reuşit să se distanţeze în acest timp, dar au stat bine la impresia artistică. Lekici şi Pintea au colaborat pentru golul meciului. Golul lui Lekic de pe final nu a fost suficient pentru victorie. Rusoaicele au egalat cu un minut rămas de joc, iar meciul s-a terminat la egalitate. CSM-ul a luat un punct cu favorita grupei şi e ca şi calificată în faza următoare a Ligii Campionilor.