O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren
NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"
VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers

VIDEO ǀ Cupa Germaniei ǀ S-a încheiat faza optimilor de finală. Ultimele patru echipe calificate în sferturi

Fotbal Internațional Publicat pe 20 ian 2022

Formaţiile Hannover 96, Leipzig, Freiburg şi Union Berlin s-au calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Germaniei.

Rezultatele partidelor disputate miercuri:

Hannover 96 – Borussia Monchengladbach 3-0 (goluri Beier 4‘, 51‘, Kerk 36‘ – penalti)

Leipzig – Hansa Rostock 2-0 (Poulsen 6‘, Olmo 82‘)

Hoffenheim – Freiburg 1-4 (Schlotterbeck 53‘ – autogol / Grifo 10‘, 35‘ penalti, Schade 55‘, Demirovic 68‘)

Hertha Berlin – Union Berlin 2-3 (Khedira 54‘ – autogol, Serdar 90‘+5 / Voglsammer 11‘, Stark 50‘ – autogol), Knoche 56‘)

Marţi au acces în sferturi Karlsruher SC, Hamburger SV, St. Pauli şi Bochum. Stt. Pauli a eliminat-o pe Borussia Dortmund.