Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO Cutremur la Sevilla. Real cedează pe terenul lui Betis şi ajunge la două înfrângeri în ultimele trei meciuri din La Liga

Fotbal Internațional Publicat pe 8 mar 2020

Real Madrid nu reuşeşte să profite de victoria înregistrată runda trecută, 2-0 cu Barcelona, în El Clasico şi cade de pe primul loc. Asta deşi madrilenii au avut azi un adversar accesibil, Betis Sevilla. Însă deplasarea din Andaluzia s-a dovedit a fi mai dificilă decât părea iniţial, iar Real a cedat la final, scor 1-2.

Betis a deschis scorul cu cinci minute înainte de sfârşitul primei reprize. Sidnei l-a învins pe Courtois cu o torpilă din interiorul careului, după ce, doar cu câteva secunde înainte, Fekir fusese faultat în interiorul suprafeţei de pedeapsă, fără ca arbitrul să ia vreo decizie. A dictat însă penalty în prelungirile primei reprize, dar la cealaltă poartă. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Benzema, iar Real mai avea o repriză întreagă să forţeze victoria. Însă andaluzii au fost cei care au dat lovitura pe final de meci. Pe contraatac, Guardado l-a văzut perfect pe Tello, iar acesta nu l-a iertat pe Courtois şi a stabilit deznodământul partidei, în minutul 82.

Real Madrid pierde şi odată cu acest eşec pierde şi primul loc. Trupa lui Zidane e acum pe 2, cu 56 de puncte, la două lungimi în spatele Barcelonei. În schimb, Betis e abia pe 12 şi are 33 de puncte.