”Poate am căzut fizic pe final, dar rezultatul este meritat”. Bălgrădean se declară mulţumit de remiza cu Young Boys ”Poate am căzut fizic pe final, dar rezultatul este meritat”. Bălgrădean se declară mulţumit de remiza cu Young Boys
”Nu există echipă in România care să muncească precum CFR”. Ciprian Marica laudă trupa lui Petrescu. Ce jucător a remarcat ”Nu există echipă in România care să muncească precum CFR”. Ciprian Marica laudă trupa lui Petrescu. Ce jucător a remarcat
EXCLUSIV | Prima reacţie după CFR - Young Boys 1-1: "Dan Petrescu e un car de nervi!". Anomalia identificată de Dulca la golul elveţienilor EXCLUSIV | Prima reacţie după CFR - Young Boys 1-1: "Dan Petrescu e un car de nervi!". Anomalia identificată de Dulca la golul elveţienilor
Roma - ŢSKA Sofia 0-0. Italienii se împiedică pe teren propriu şi nu reuşesc să profite de semieşecul CFR-ului cu Young Boys Roma - ŢSKA Sofia 0-0. Italienii se împiedică pe teren propriu şi nu reuşesc să profite de semieşecul CFR-ului cu Young Boys
VIDEO | Rangers - Lech Poznan 1-0. Rezerva Morelos i-a salvat pe scoţieni. Ianis Hagi, o nouă evoluţie modestă VIDEO | Rangers - Lech Poznan 1-0. Rezerva Morelos i-a salvat pe scoţieni. Ianis Hagi, o nouă evoluţie modestă
VIDEO | CFR Cluj - Young Boys 1-1. Campioana a condus, dar a ratat victoria VIDEO | CFR Cluj - Young Boys 1-1. Campioana a condus, dar a ratat victoria

VIDEO | Dacă e marţi, e spectacol în Liga Campionilor! Haaland şi Mbappe au fost responsabili cu show-ul în Dortmund - PSG. Cum s-a terminat meciul

Champions League Publicat pe 19 feb 2020

Borussia Dortmund s-a impus în această seară, pe teren propriu, 2-1 cu PSG, într-un meci din optimile de finală ale UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, puştiul-minune al germanilor, norvegianul Haaland a ieşit de două ori la rampă. A deschis scorul în minutul 69, ajutat şi de şansă, iar apoi a marcat un gol de generic, cu o torpilă care l-a lăsat fără replică pe Navas, în minutul 77. Cu cele două goluri din meciul cu PSG, Erling Haaland a ajuns la un total de 10 goluri în şapte partide jucate în Liga Campionilor, toate în acest sezon.

Între cele două reuşite ale vikingului, Mbappe a făcut o cursă de excepţie, a ridiculizat întreaga defensivă a Borussiei şi i-a pasat ideal lui Neymar, care nu a iertat (minutul 75). Şi tot Neymar a trimis în bară pe final şi a irosit şansa Parisului de a pleca neînvinsă din Germania. S-a terminat în cele din urmă 2-1 pentru Dortmund, dar PSG rămâne favorită, mai ales că meciul decisiv se va juca pe „Parc des Princes”