VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”
VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte
VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă” VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă”
”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia ”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia
”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid ”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid

VIDEO | Damac - Al Shabab 1-2. Budescu a ratat o ocazie imensă

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 1 mar 2021

Constantin Budescu a jucat 77 de minute pentru Damac în eşecul de pe teren propriu cu Al Shabab, scor 1-2, în etapa cu numărul 21 din campionatul Arabiei Saudite. Mijlocaşul român a ratat singur cu portarul în prima repriză.

Toate golurile au fost înscrise în prima repriză. Ighalo (12', 39') a marcat pentru Al Shabab, în timp ce Zelaya (20') a înscris pentru Damac.

Ocazia imensă ratată de către Constantin Budescu s-a produs la scorul de 1-1 şi poate fi văzută la minutul 01:54.

În repriza a doua, Al Shabab a mai înscris de două ori, dar ambele goluri au fost anulate după consultarea sistemului VAR.

Fundaşul Lichnovsky a fost eliminat de la Al Shabab în minutul 90.

Damac ocupă penultimul loc în clasamentul din Arabia Saudită, în timp ce Al Shabab este lider.

Constantin Budescu (32 de ani) a jucat pentru Al Shabab în sezonul 2018-2019.

Sursa foto: Twitter Damac