VIDEO | DAN PETRESCU, MULȚUMIT DUPĂ EGALUL CU DINAMO. „BURSUCUL” AR FI VRUT PENALTY CEL PUȚIN LA PĂUN - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

Dinamo și CFR Cluj s-au încurcat reciproc (0-0), dar Dan Petrescu este mulțumit de acest rezultat. Asta deși CFR ar fi putut să beneficieze de două lovituri de la 11 metri, după ce Costache, în prima repriză, și Păun, în partea a doua a meciului, au fost faultați în careu de adversarii lor. Dan Petrescu a adus în discuție doar faza la care Păun a fost oprit neregulamentar, dar a evitat să-l critice pe Ovidiu Hațegan.

„Am jucat împotriva unei echipe care acasă a câștigat aproape toate meciurile. A făcut spectacol cu Viitorul și cu Gaz Metan. Era important să nu facem cadouri și să nu greșim. Pe finalul primei repriză, am pierdut din moral după acea bară. În repriza a doua, nu știu să fi avut Dinamo un șut. Am înțeles că am avut un penalty clar la Păun și am mai avut trei sau patru ocazii. Dacă marcam, victoria era meritată. Nu avem ce să îi reproșăm arbitrului, a avut un meci bun~, a spus „Super Dan” la emisiunea Fotbal Look, în direct pe Look Plus.