VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului

VIDEO | DAN PETRESCU, MULŢUMIT DUPĂ EGALUL CU DINAMO. „BURSUCUL” AR FI VRUT PENALTY CEL PUŢIN LA PĂUN

Video Publicat pe 10 nov 2019

Dinamo şi CFR Cluj s-au încurcat reciproc (0-0), dar Dan Petrescu este mulţumit de acest rezultat. Asta deşi CFR ar fi putut să beneficieze de două lovituri de la 11 metri, după ce Costache, în prima repriză, şi Păun, în partea a doua a meciului, au fost faultaţi în careu de adversarii lor. Dan Petrescu a adus în discuţie doar faza la care Păun a fost oprit neregulamentar, dar a evitat să-l critice pe Ovidiu Haţegan.

„Am jucat împotriva unei echipe care acasă a câştigat aproape toate meciurile. A făcut spectacol cu Viitorul şi cu Gaz Metan. Era important să nu facem cadouri şi să nu greşim. Pe finalul primei repriză, am pierdut din moral după acea bară. În repriza a doua, nu ştiu să fi avut Dinamo un şut. Am înţeles că am avut un penalty clar la Păun şi am mai avut trei sau patru ocazii. Dacă marcam, victoria era meritată. Nu avem ce să îi reproşăm arbitrului, a avut un meci bun~, a spus „Super Dan” la emisiunea Fotbal Look, în direct pe Look Plus.