Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

VIDEO | DAN PETRESCU NU CAPITULEAZĂ. „AR FI O MINUNE SĂ NE CALIFICĂM, DAR BĂIEŢII SUNT ÎN STARE DE ORICE”

Champions League Publicat pe 21 aug 2019

CFR Cluj a fost învinsă pe teren propriu de Slavia, 0-1, în prima manşă a play-off-ului UEFA Champions League, iar cehii sunt acum favoriţi la calificarea în grupe. Dan Petrescu a apărut calm la final, chiar dacă eşecul l-a afectat în mod evident. Tehnicianul a explicat şi unde s-a făcut diferenţa, în opinia sa: în vreme ce Slavia a marcat fără să aibă ocazii, CFR s-a jucat cu ele. Totuşi, Dan Petrescu nu capitulează.

„În prima repriză au dominat, dar nu au avut nicio ocazie. Dacă îmi spuneţi o ocazie şi îmi arătaţi acum la televizor o ocazie… Ne-au dominat, dar arătaţi-mi, vă rog frumos o ocazie! Ocaziile mari le-am avut noi, Per total e un scor foarte mincinos. Din păcate pentru noi, George Ţucudean a ratat două ocazii mari, Rondon a dat bară, iar Omrani a ratat un penalty. Când joci cu Slavia Praga şi joci în play-off de Champions League impiosibil să ai ocazii mai multe. În retur 100% va fi mult mai greu. Ar fi o minune, dar băieţii ăştia sunt în stare de orice. Dar hai să respectăm adversarul, să respectăm valoarea. E clar că nu poţi mereu să elimini echipe mai bune ca tine. Dacă o facem, atunci bravo tuturor. Dar e clar că ei sunt marii favoriţi”, a spus Petrescu la LOOK PLUS.

Dan Petrescu a vorbit despre golul încasat şi a comparat-o pe Slavia cu Celtic. „Golul primit a fost mult prea uşor. Aşa gol eu n-am mai văzut! A fost o pasă cu latul de la 20 de metri ca la fotbal tenis. Slavia e puternică, aţi văzut. Ei s-au dus la Chelsea şi au atacat din minutul 1 şi au marcat 3 goluri. Au eliminat pe Sevilla şi pe Gent. Părerea mea e că e mai bună ca Celtic. Aţi văzut că au jucat în sferturile UEFA EL. Au eliminat şi pe Zenit Sankt Peterspburg. În opinia mea, portarul a fost cel mai bun om al lor”, a încheiat Petrescu.