”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Daniil Medvedev, principalul favorit la Mallorca, s-a calificat în sferturi! Turneul e în direct pe Look Sport+

Tenis Publicat de Andrei Ionascu pe 22 iun 2021

Rusul Daniil Medvedev (locul 2 ATP) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului pe iarbă de la Mallorca, Spania, transmis în direct pe Look Sport+. Principalul favorit l-a învins pe francezul Corentin Moutet (85 ATP), scor 6-4, 6-2.

Meciul a durat o oră şi 24 de minute. Medvedev a reuşit 6 aşi şi a cedat serviciul o singură dată.

Turneul ATP 250 de la Mallorca oferă premii totale de 720.000 de euro şi este organizat în perioada 20 iunie – 26 iunie. Este prima ediţie a acestei competiţii pe iarbă.

În faza sferturilor de finală, Daniil Medvedev îl va înfrunta pe norvegianul Casper Ruud (locul 14 ATP), care l-a învins astăzi pe americanul Tennys Sandgren, scor 6-3, 6-4.

Tot astăzi la Mallorca, în primul tur, americanul Sam Querrey (60 ATP) l-a învins pe spaniolul Roberto Carballes Baena (100 ATP), scor 5-7, 6-4, 7-6 (3).

Meciurile de la Mallorca sunt transmise în direct şi în exclusivitate în România pe Look Sport+, zilnic, de la ora 12:00.

Sursa foto: profimediaimages.ro