”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | DE CE S-AU TEMUT N-AU SCĂPAT! CFR CLUJ A „DERAIAT” LA BOTOŞANI ŞI RISCĂ SĂ PIARDĂ PRIMUL LOC ÎN LIGA 1

Video Publicat pe 8 dec 2019

CFR Cluj a uitat să mai câştige în deplasare, în Liga 1! Campioana nu s-a mai întors victorioasă de pe teren străin din luna august, deşi acasă este invincibilă. Echipa pregătită lui Dan Petrescu a pierdut o nouă deplasare, 1-2 cu FC Botoşani, chiar meciul pe care „Bursucul” l-ar fi vrut cu orice preţ amânat.

În direct pe Look Plus, macedoneanul Stefan Askovski a lovit primul, pentru FC Botoşani, încă din minutul 14. CFR a egalat rapid prin Pereira, în minutul 21, iar apoi a continuat să pună presiune pe adversari, însă fără succes. Mai mult, Roman a reuşit să marcheze golul decisiv pentru moldoveni, cu 20 de minute înainte de final, iar clujeni ajung la a patra înfrângere în acest sezon.

Campionana rămâne cu 38 de puncte şi se menţine deocamdată pe primul loc, dar poate fi detronată de Astra, care are un meci mai puţin şi o va întâlni în această seară, pe teren propriu, pe Universitatea Craiova. Echipa din Giurgiu are înaintea acestui joc 37 de puncte. Partida va fi transmisă de la ora 20.30, în direct pe Look Plus.

De cealaltă parte, FC Botoşani acumulează 29 de puncte şi urcă pe locul 7, la un singur punct de locul 6, ultimul care duce în play-off, ocupat acum de Gaz Metan Mediaş,

Campionii vor evolua joia viitoare cu Celtic, pe teren propriu, în grupele Europa League. Meciul este decisiv pentru ardeleni, iar cu un rezultat de egaitate le-ar asigura calificarea în 16-imile competiţiei. Partida va fi transmisă în direct pe Look Plus, joi, de la ora 19.55.