VIDEO | MECI DE INFARCT ÎN GERMANIA. DORTMUND REVINE DUPĂ 0-2 CU INTER ȘI CÂȘTIGĂ ÎN REPRIZA SECUNDĂ - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

Dortmund a reușit să se impună pe teren propriu cu Inter, 3-2, după ce la pauză italienii conduceau cu 2-0. În direct pe Look Sport, Hakimi a reușit „dubla” pentru nemți în minutele 51 și 77, iar Brandt a marcat în minutul 64. Asta după ce echipa lui Antonio Conte a controlat clar prima repriză, când a și înscris de două ori prin Martinez 5′ și Vecino 40′.

În celălalt meci al grupei H, Barcelona și Slavia au terminat surprinzător la egalitate, 0-0. Nicușor Stanciu a evoluat titular la campioana Cehiei și a fost schimbat în minutul 63 de Josef Husbauer. În acest moment, catalanii conduc grupa cu 8 puncte, iar pe locurile următoare se află Dortmund (7 puncte), Inter (4) și Slavia (2).

Nebunie și în grupa H, unde Chelsea și Ajax au terminat la egalitate, 4-4, după ce olandezii au condus cu 4-1. A contat foarte mult însă și faptul că batavii au rămas în 9, după ce Blind și Veltman au fost eliminați în minutele 68, respectiv 69. La Ajax, Petre Marin a fost rezervă neutilizată.

În celălalt meci al grupei H, Valencia a trecut de Lille, 4-1, după ce a fost condusă cu 0-1. Lupta în grupă se anunță palpitantă. Ajax, Chelsea și Valencia conduc grupa H, toate cu câte 7 puncte, în timp ce Lille este ca și eliminată.

Așa cum era de așteptat, Liverpool s-a impus cu Genk, într-un meci în care Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată. În direct pe Look Sport 2, Wijnaldum a deschis scorul pentru gazde în minutul 14, dar belgienii au răspuns prin Samatta, care a egalat cu 4 minute înainte de pauză. Englezii au reușit în cele din urmă să se impună grație golului lui Oxlade-Chamberlain (minutul 55).

În celălalt meci al grupei E, Napoli nu a reușit să treacă de Salzburg (1-1). Liverpool este lider cu 9 puncte, Napoli e pe locul secund cu 8, iar Salzburg are 4 puncte și așteaptă un pas greșit din partea celor două mari favorite. Campioana Belgiei are doar 2 puncte și șanse teoretice să meargă mai departe din această grupă.

În grupa G, Leipzig a reușit să se impună în deplasare, la Sankt Petersburg, 2-0 cu Zenit, după ce câștigase și în tur cu 2-1. Demme (45+5) și Sabitzer (63) au marcat golurile victoriei germanilor. În celălalt meci al grupei, Lyon s-a răzbunat pe Benfica, după înfrângerea din tur, Francezii, cu Tătărușanu pe bancă, s-au impus cu 3-1, după ce pierduseră în urmă cu două săptămâni la Lisabona, 1-2. În clasament este lider Leipzig (9 puncte), urmată de Lyon (7), Zenit (4) și Benfica (3).