VIDEO | MECI DE INFARCT ÎN GERMANIA. DORTMUND REVINE DUPĂ 0-2 CU INTER ŞI CÂŞTIGĂ ÎN REPRIZA SECUNDĂ

Video Publicat pe 6 nov 2019

Dortmund a reuşit să se impună pe teren propriu cu Inter, 3-2, după ce la pauză italienii conduceau cu 2-0. În direct pe Look Sport, Hakimi a reuşit „dubla” pentru nemţi în minutele 51 şi 77, iar Brandt a marcat în minutul 64. Asta după ce echipa lui Antonio Conte a controlat clar prima repriză, când a şi înscris de două ori prin Martinez 5' şi Vecino 40'.

În celălalt meci al grupei H, Barcelona şi Slavia au terminat surprinzător la egalitate, 0-0. Nicuşor Stanciu a evoluat titular la campioana Cehiei şi a fost schimbat în minutul 63 de Josef Husbauer. În acest moment, catalanii conduc grupa cu 8 puncte, iar pe locurile următoare se află Dortmund (7 puncte), Inter (4) şi Slavia (2).

Nebunie şi în grupa H, unde Chelsea şi Ajax au terminat la egalitate, 4-4, după ce olandezii au condus cu 4-1. A contat foarte mult însă şi faptul că batavii au rămas în 9, după ce Blind şi Veltman au fost eliminaţi în minutele 68, respectiv 69. La Ajax, Petre Marin a fost rezervă neutilizată.

În celălalt meci al grupei H, Valencia a trecut de Lille, 4-1, după ce a fost condusă cu 0-1. Lupta în grupă se anunţă palpitantă. Ajax, Chelsea şi Valencia conduc grupa H, toate cu câte 7 puncte, în timp ce Lille este ca şi eliminată.

Aşa cum era de aşteptat, Liverpool s-a impus cu Genk, într-un meci în care Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată. În direct pe Look Sport 2, Wijnaldum a deschis scorul pentru gazde în minutul 14, dar belgienii au răspuns prin Samatta, care a egalat cu 4 minute înainte de pauză. Englezii au reuşit în cele din urmă să se impună graţie golului lui Oxlade-Chamberlain (minutul 55).

În celălalt meci al grupei E, Napoli nu a reuşit să treacă de Salzburg (1-1). Liverpool este lider cu 9 puncte, Napoli e pe locul secund cu 8, iar Salzburg are 4 puncte şi aşteaptă un pas greşit din partea celor două mari favorite. Campioana Belgiei are doar 2 puncte şi şanse teoretice să meargă mai departe din această grupă.

În grupa G, Leipzig a reuşit să se impună în deplasare, la Sankt Petersburg, 2-0 cu Zenit, după ce câştigase şi în tur cu 2-1. Demme (45+5) şi Sabitzer (63) au marcat golurile victoriei germanilor. În celălalt meci al grupei, Lyon s-a răzbunat pe Benfica, după înfrângerea din tur, Francezii, cu Tătăruşanu pe bancă, s-au impus cu 3-1, după ce pierduseră în urmă cu două săptămâni la Lisabona, 1-2. În clasament este lider Leipzig (9 puncte), urmată de Lyon (7), Zenit (4) şi Benfica (3).