Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO | Debut perfect pentru Simona Halep la Madrid! Victorie în două seturi cu Sara Sorribes Tormo

Simona Halep Publicat de Andrei Ionascu pe 30 apr 2021

Simona Halep (locul 3 WTA) s-a calificat în turul doi al turneului pe zgură de la Madrid, după o victorie împotriva ibericei Sara Sorribes Tormo (46 WTA), scor 6-0, 7-5.

Meciul a durat o oră şi 22 de minute. Românca a avut 5-1 în setul doi, apoi a irosit două mingi de meci la 5-4.

În runda următoare la Madrid, Simona Halep o va înfrunta pe învingătoarea din partida Magda Linette (Polonia, 48 WTA) – Saisai Zheng (China, 57 WTA).

Simona Halep (29 de ani) a câştigat turneul de la Madrid, patronat de Ion Ţiriac, în 2016 şi 2017 şi a fost finalistă în alte două ediţii (2014, 2019).

Constănţeanca este considerată principala favorită la câştigarea turneului în acest an, având în vedere cifrele ei excelente pe zgură.

Sursa foto: profimediaimages.ro