Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

VIDEO | Declaraţia zilei, după Poli Iaşi - FC Botoşani 0-1: "Mingea suna a ladă când o loveai"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 18 ian 2021

FC Botoşani a câştigat derby-ul cu Politehnica Iaşi, scor 1-0, în etapa a 17-a din Liga 1, în direct pe Look Sport. La finalul partidei, antrenorul secund de la FC Botoşani, Mihai Ciobanu, a oferit o declaraţie amuzantă despre condiţiile de joc de la Iaşi.

Derby-ul Moldovei a fost decis după reuşita lui Fili din minutul 89. Botoşănenii au fost mai insistenţi şi au avut mai multe ocazii de gol.

Cu antrenorul Marius Croitoru în tribune, FC Botoşani a urcat pe locul 8 în Liga 1, la trei puncte de zona play-off-ului.

"Vreau să felicit pe toţi jucătorii care au fost prezenţi azi la joc pentru că condiţiile n-au fost tocmai prielnice pentru fotbal. Cu -10 grade, cu un gazon foarte crescut în ianuare, cu o minge care suna a ladă când o loveai. Foarte greu de jucat în conditiile astea şi slavă domnului că n-am avut niciun jucător accidentat.

Ne bucură cele trei puncte şi ne obligă ca pe viitor, în etapele care se desfăşoară în timp alert, continuu. N-ai timp nici de bucurii, nici de supărări. Trebuie să fim pregătiţi şi atenţi la viaţa personală, să fim cât mai mulţi prezenţi la fiecare etapă. Atitudinea a fost superioară azi faţă de jocul trecut. Băieţii au înţeles că nu trebuie să tratăm nimic superficial, ne dau speranţe pentru acest retur, să ne atingem obiectivele", a spus Mihai Ciobanu, secundul echipei FC Botoşani.

Iată ce au declarat, la finalul partidei Poli Iaşi - FC Botoşani 0-1, fundaşii Andrei Patache şi Alex Ţigănaşu, de la FC Botoşani.