VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

VIDEO ǀ Derby de Ligue 1! Lyon - PSG, de la 21:45 pe Look Sport şi PrimaPlay.ro. Absenţe numeroase pentru parizieni, printre care şi Messi

PSG Publicat pe 9 ian 2022

Unul dintre cele mai importante derby-uri din Franţa, Lyon – PSG, se dispută în etapa a 20-a din Ligue 1, azi de la 21:45. Duelul e pe Look Sport şi PrimaPlay.ro. În tur, parizienii s-au impus la limită, cu 2-1.

Există o discrepanţă foarte mare între cele două. Dacă PSG e ca şi campioană, Lyon are emoţii şi în a termina în partea superioară a clasamentului, fiind pe locul 13, cu 24 de puncte. Calificarea în cupele europene e o cauză pierdută pentru fosta campioană a Franţei.

Referitor la clasament, PSG e pe locul 1, cu 46 de puncte, urmată de Nice, cu 33 de puncte.

Cazuri numeroase de COVID la PSG, printre care şi Messi

Portarul echipei Paris Saint-Germain, Gianluigi Donnarumma, a fost testat pozitiv cu Covid-19, informează lequipe.fr. Este al cincilea jucător de la PSG testat pozitiv, după Lionel Messi, Juan Bernat, Sergio Rico şi Nathan Bitumazala.

Nu se ştie dacă italianul este infectat cu varianta Omicron, dar internaţionalul, care a fost titular luni seară, la meciul cu Vannes, scor 4-0, din Cupa Franţei, a fost plasat în izolare marţi.

Mbappe a ajuns la 150 de goluri pentru PSG după hat-trick-ul din Cupa Franţei

PSG a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 4-0 (1-0), echipa Vannes, într-un meci din cadrul 16-imilor de finală ale Cupei Franţei. Au marcat Kimpembe '28, Mbappe '59, '71, '76.

Cu cele trei goluri înscrise luni, Kylian Mbappe, 23 de ani, a ajuns la 150 de reuşite pentu formaţia pariziană şi la 201 în carieră. El a marcat 24 de goluri pentru echipa naţională, 27 pentru Monaco şi 150 pentru PSG.

În acelaşi timp, Mbappe a devenit al treilea golgheter din istoria echipei la care evoluează, după Cavani, 200 de reuşite, şi Ibrahimovici, 156. După victoria de luni, PSG s-a calificat în optimi. Mai este de jucat în 16-imi partida Lens - Lille, programată marţi.