VIDEO | DERBY DOAR CU NUMELE: PSG O MĂCELĂREȘTE PE MARSEILLE CU 4 GOLURI MARCATE ÎNTR-O SINGURĂ REPRIZĂ - LOOKSPORT
Ligue 1 Noutăți Video

PSG a spulberat-o pe Olympique Marseille, 4-0, într-un meci transmis în direct pe Look Sport 2. Toate golurile au fost marcate în prima repriză. Icardi (minutele10 și 26) și Mbappe (32 și 44) au stabilit scorul primei reprize și pe cel al meciului. OM a încercat ceva în repriza secundă, dar a sfârșit neputincioasă, pe terenul marii rivale.

După acest meci, PSG se desprinde în fruntea clasamentului din Ligue 1 cu 27 de puncte, la 8 puncte de următoarea clasată, Nantes. Marsilia cade în schimb pe locul 7 și are 16 puncte.