Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”

VIDEO | DERBY INCENDIAR PE „VELODROME”. OM CÂŞTIGĂ CU LYON ŞI URCĂ PE LOCUL 2 ÎN LIGUE 1

Video Publicat pe 11 nov 2019

Olympique Marseille s-a impus în derby-ul cu Lyon, 2-1, într-un meci transmis în direct de Look Sport 2. Cu un Dimitri Payet în formă de zile mari, gazdele au deschis scorul după un penalty acordat pentru un henţ în careul oaspeţilor. Payet a transformat precis, în minutul 18, după care tot el i-a adus în extaz pe fanii lui OM marcând în minutul 39.

După pauză, Lyon a revenit, iar Dembele a înscris la un sfert de oră de la reluare şi a readus suspansul. Însă oaspeţii nu au fost în stare să obţină nici măcar un punct, deşi OM a jucat în 10 ultima jumătate de oră, după eliminarea lui Alvaro.

Graţie acestei victorii, Marseille acumulează 22 de puncte şi urcă pe locul 2, în timp ce învinsa de azi, Lyon, nu se regăseşte în acest sezon în Ligue 1. Echipa la care Ciprian Tătăruşanu a fost şi azi rezervă se află abia pe locul 14 şi are doar 16 puncte.