VIDEO | DERBY INCENDIAR PE „VELODROME”. OM CÂȘTIGĂ CU LYON ȘI URCĂ PE LOCUL 2 ÎN LIGUE 1 - LOOKSPORT
Ligue 1 Noutăți Video

Olympique Marseille s-a impus în derby-ul cu Lyon, 2-1, într-un meci transmis în direct de Look Sport 2. Cu un Dimitri Payet în formă de zile mari, gazdele au deschis scorul după un penalty acordat pentru un henț în careul oaspeților. Payet a transformat precis, în minutul 18, după care tot el i-a adus în extaz pe fanii lui OM marcând în minutul 39.

După pauză, Lyon a revenit, iar Dembele a înscris la un sfert de oră de la reluare și a readus suspansul. Însă oaspeții nu au fost în stare să obțină nici măcar un punct, deși OM a jucat în 10 ultima jumătate de oră, după eliminarea lui Alvaro.

Grație acestei victorii, Marseille acumulează 22 de puncte și urcă pe locul 2, în timp ce învinsa de azi, Lyon, nu se regăsește în acest sezon în Ligue 1. Echipa la care Ciprian Tătărușanu a fost și azi rezervă se află abia pe locul 14 și are doar 16 puncte.