VIDEO | Farul - Rapid 3-1, în direct la Prima Sport 1! Benchaib, gol spectaculos din careu VIDEO | Farul - Rapid 3-1, în direct la Prima Sport 1! Benchaib, gol spectaculos din careu
Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat” Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat”
”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out ”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out
VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off

VIDEO | "DIAVOLII" AU CUCERIT PARISUL. LUKAKU ŞI RASHFORD, EROII LUI MANCHESTER UNITED

Champions League Publicat pe 7 mar 2019

Manchester United a întrecut orice aşteptare. A renăscut după 0-2 în tur şi s-a calificat în sferturile Champions League. Doar două minute i-a trebuit pentru a marca, prin Romelu Lukaku. PSG putea egala rapid, dar Mbappe nu a apucat să reia balonul în plasă. Până la urmă, vedeta francezilor i-a pasat decisiv lui Juan Bernat şi scorul a devenit 1-1. Formaţia de pe Old Trafford nu s-a lăsat şi a preluat din nou conducerea prin Lukaku. United a trăit periculos în repriza a doua. Di Maria a înscris pentru PSG după o fază spectaculoasă. Golul a fost anulat pe motiv de offside. Di Maria s-ar fi putut revanşa în minutul 59, dar mingea argentinianului s-a oprit în braţele lui De Gea. Finalul a fost plin de suspans. În urma consultării probei video, arbitrul a observat un henţ făcut de Kimpembe şi a arătat punctul cu var. Marcus Rashford a reuşit să-l învingă pe Buffon şi United era calificată mai departe. Di Maria îi putea salva pe francezi în al patrulea minut de prelungire, dar mingea a fost scoasă de De Gea. Acelaşi Di Maria şi-a mai încercat norocul în minutul 99, dar Lukaku i-a blocat şutul din lovitură liberă.