VIDEO | "DIAVOLII" AU FOST ÎMBLÂNZIȚI DE BARCELONA. MESSI ȘI COUTINHO, GOLURI SUPERBE ÎN POARTA LUI UNITED - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

VIDEO | „DIAVOLII” AU FOST ÎMBLÂNZIȚI DE BARCELONA. MESSI ȘI COUTINHO, GOLURI SUPERBE ÎN POARTA LUI UNITED

Barcelona s-a calificat în careul de ași ai Ligii Campionilor, după 3-0 în a doua manșă cu United. Englezii au început periculos, Rashford putând marca în secunda 32. Apărarea diavolilor a făcut apoi o mare greșeală, de care a profitat Lionel Messi. Starul argentinian a majorat diferența înainte de pauză. La această fază, balonul a fost atins de portarul De Gea, dar în cele din urmă s-a oprit în plasă. În repriza a doua, Manchester United a primit lovitura de grație de la Coutinho. Internaționalul brazilian a înscris cu un șut fabulos de la distanță. Catalanii puteau câștiga și mai clar, după ce Messi a încercat să dea gol din foarfecă. Partida de pe Camp Nou s-a încheiat cu o mare ratare a lui Alexis Sanchez. După acest rezultat, FC Barcelona își continuă drumul spre al șaselea trofeu Champions League. United se oprește în sferturi și rămâne cu doar trei ediții în palmares. În tur, Barcelona s-a impus pe Old Trafford cu 1-0.