Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

VIDEO | Din pasiune pentru raliu. O maşină istorică legendară va reveni pe circuitele de curse din România

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2021

În anul 1980, la Cluj-Napoca a fost constriuit primul monopost de Formula Easter din România. Regretatul Laurenţiu Moldovan a câştigat primul titlu cu acest monopost. Acum, pilotul Edwin Keleti vrea să îl readucă la forma iniţială.

Acesta a fost prezent la construcţia monopostului pe când avea 10 ani. ”Am reuşit să restaurăm şasiul şi caroseria, apoi urmează partea de premontaj şi lucrări mecanice. Am simţit nevoia să îi readuc frumuseţea de atunci, vreau să merg la una-două curse de maşini istorice, să îi aud glasul, după care cel mai probabil va fi donată unui muzeu”, a explicat pilotul clujean.

Edwin Keleti revine în competiţii, după o lungă pauză. El va concura în a treia etapă a Campionatului Naţional de Super Rally, care va avea loc la Deva. Competiţia se vede în direct pe Look Sport, sâmbătă, de la ora 09:00.