România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”
VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan
Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului” Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului”

VIDEO | Dinamo e în semifinalele Cupei! „Câinii” s-au răzbunat pentru înfrângerea din campionat cu Clinceni

Fotbal Internațional Publicat pe 3 mar 2020

Dinamo a învins, marţi seara, în deplasare, deşi a jucat pe propria arenă, cu scorul de 1-0 pe Academica Clinceni şi s-a calificat în semifinalele Cupei României. Partida s-a disputat în Ştefan cel Mare pentru că stadionul grupării ilfovene nu are instalaţie de nocturnă. „Câinii” merg în semifinale graţie reuşitei lui Sorescu, din minutul 84.

Mâine se dispută alte două partide din faza sferturilor de finală ale Cupei. În direct pe Look SPort, de la 17.30, Petrolul Ploieşti va înfrunta pe Sepsi Sfântu Gheorghe. În cealaltă partidă se vor întâlni Poli Iaşi şi Universitatea Craiova, în direct pe Look Sport, de la ora 20.30. Al patrulea joc din cadrul sferturilor, Hermannstadt - FCSB, este programat joi, de la ora 20.00 şi va fi transmis în direct de Look Plus.