VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO

VIDEO | Dinamo merge mai departe! Ricardo Grigore: "Îi dedicăm victoria lui Cosmin Contra"

Dinamo Publicat de Andrei Ionascu pe 4 dec 2020

Dinamo are două victorii la rând în Casa Liga 1, după 1-0 în deplasare cu FC Argeş, în etapa a 12-a. Fundaşul Ricardo Grigore a declarat că jucătorii vor să ignore problemele financiare şi să câştige toate meciurile rămase de disputat în acest an.

Juan Camara a înscris pentru Dinamo în minutul 7, cu un şut senzaţional de la mijlocul terenului.

Din minutul 58, Dinamo a jucat în inferioritate numerică, după eliminarea fundaşului Andrei Radu. În minutul 90, piteştenii au cerut penalty.

"Un meci foarte greu! Ne bucurăm foarte mult că am câştigat şi vrem să-i dedicăm această victorie lui Mister (n.a. – Cosmin Contra), pentru că a fost alături de noi într-o perioadă foarte grea. Mă bucur că începe să ne iasă jocul, avem încredere în noi.

Dacă a fost penalty şi nu s-a dat îmi pare rău. Dar să nu uităm ce ne-au făcut arbitrii până acum. Ar trebui să tacă din gură majoritatea care joacă împotriva noastră.

Este foarte greu, dar aşteptăm şi în al 12-lea ceas să se rezolve aceste probleme financiare. Trece timpul şi este din ce în ce mai greu. Au mai rămas trei etape şi încercăm să luăm toate punctele. Le este foarte greu şi jucătorilor străini. Sperăm să vină un investitor care să aducă bani", a spus Ricardo Grigore.