Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism
 VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc" VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc"
Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva" Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva"
Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare
Sepsi a dat cărţile pe faţă după ce a izbucnit scandalul de dopaj: ”Plângea când m-a sunat. Poate de la sirop că a fost răcit!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dinamo - Viitorul 1-1. "Câinii" nu reuşesc minunea şi merg în Liga 2, dacă FRF nu schimbă sistemul competiţional

Superliga Publicat pe 5 aug 2020

Dinamo a terminat la egalitate cu Viitorul, 1-1 în Ştefan cel Mare, şi a ratat, astfel, orice şansă de a termina pe locul de baraj, care i-a revenit lui Sepsi OSK.

Câinii au avut parte de sprijinul fanilor, adunaţi în faţa stadionului, dar nu au putut învinge o echipă a Viitorului în care Hagi a alternat numele importante cu cele ale unor fotbalişti tineri.

Două goluri în două minute

Meciul a început cu ocazie a lui Pitu, şut la colţul scurt în minutul 10, dar Straton s-a întins şi a respins de lângă bară. A urmat o perioadă de linişte, cu un ritm destul de domol, ruptă de henţul lui Kostrna din minutul 33. Penalty pentru Viitorul, execuţie sigură a lui Achim şi elevii lui Mulţescu vedeau cum şansele barajului se evaporau, în contextul în care Romario Deaconu deschidea scorul în Sepsi - Academica. La două minute, speranţele au revenit, după ce Sorescu a finalizat cu calm un contraatac, demonstrând, dacă mai era nevoie, că este singura locomotivă a lui Dinamo într-un sezon dezastruos.

În minutul 54, Achim a semnat prima ocazie a reprizei a doua, cu preluare bună şi şut pe lângă Straton, dar Puljic a fost exact unde trebuie şi a respins ceea ce a fost ultima ocazie a meciului. Dinamo a terminat penultima şi, dacă FRF nu acceptă varianta cu 16 echipe în Casa Liga 1, va lua drumul Ligii 2.