VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | DOAR CU MESSI NU SE FACE PRIMĂVARĂ! BARCELONA, ÎNGENUNCHEATĂ DE LEVANTE

La Liga Publicat pe 2 nov 2019

Barcelona a pierdut din nou în La Liga şi a ajuns la trei înfrângeri din 12 etape. Catalanii au cedat în deplasare cu Levante, 1-3, într-un meci transmis în direct de Look Sport.

Meciul a început bine pentru campioana Spaniei. Messi a deschis scorul în minutul 38, când a transformat un penalty, iar Barcelona a intrat la cabine în avantaj. Repriza secundă a fost însă una de coşmar pentru echipa blaugrana. În decurs de 7 minute, catalanii au primit nu mai puţin de trei goluri, fără a reuşi să mai înscrie măcar unul. Mai întâi a marcat Campana, care a restabilit egalitatea în minutul 61, iar după doar două minute a fost rândul lui Mayoral să înscrie şi să o aducă pe Levante în avantaj. Scorul final a fost stabilit de Radoja, în minutul 68, Levante - Barcelona 3-1.

În pofida eşecului de azi, Barcelona rămâne deocamdată pe prima poziţie în La Liga. Catalanii au 22 de puncte, cu unul în plus faţă de Real Madrid şi cu două faţă de Atletico şi Sevilla, care ocupă următoarele locuri, în această ordine. Numai că Real Madrid are un meci mai puţin disputat, iar Barcelona poate fi întrecută şi de Sevilla sau de Atletico, echipe care întâlnesc la această oră în Andaluzia.