VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Dortmund - Leverkusen 1-1. ”Aspirinele” îşi salvează seria de invincibilitate în minutul 90+7

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Borussia Dortmund a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Bayer Leverkusen, în etapa a 30-a din Bundesliga. Bayer este deja campioana Germaniei în acest sezon.

Pe Signal Iduna Park, Borussia a fost aproape să administreze prima înfrângere stagională „farmaciştilor” de la Bayer Leverkusen.

Niclas Fullkrug a deschis scorul pentru gazde în minutul 81, dar, aşa cum s-a întâmplat destul de des în acest sezon, elevii lui Xabi Alonso au egalat în prelungirile meciului. Josip Stanisic a egalat în minutul 90+7 şi Bayer a scos un egal, al cincilea pentru ea, în Bundesliga.

S-a terminat 1-1, iar Bayer Leverkusen este lider şi campioană a Germaniei, adunând până acum 80 de puncte. Borussia Dortmund este pe locul 5, cu 57 de puncte.