Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | DORTMUND O DEMOLEAZĂ PE EINTRACHT FRANKFURT ŞI PUNE PRESIUNE PE LIDERUL BAYERN

Video Publicat pe 14 feb 2020

Borussia Dortmund s-a impus în această seară, pe teren propriu, 4-0 cu Frankurt, într-un meci din etapa a 22-a din Bundesliga. În direct pe Look Sport, gazdele au lovit prima oară în minutul 33, prin polonezul Lukasz Piszczek. La cinci minute după pauză, puştiul Sancho a făcut 2-0, după care un alt puşti-minune, norvegianul Haaland a dus scorul la 3-0, din minutul 54. Scorul final a fost stabilit de Guerreiro, în minutul 74, 4-0.

După acest succes, Dortmund urcă pe poziţia secundă, cel puţin în clasamentul provizoriu, în debutul etapei. Vicecampionii din ediţia trecută de campionat au acum 42 de puncte, cu unul mai puţin decât liderul Bayern Munchen, dar au un cu un meci în plus. Învinsa de azi, Frankurt, are un sezon submediocru şi se află abia pe locul 9 cu 28 de puncte.