"Puteam deveni Messi sau Cristiano Ronaldo". De ce crede Wesley Sneijder că nu a reuşit mai mult în fotbal: "Aceste detalii fac diferenţa"
Halep, aproape doi ani de la primul turneu de mare-şlem câştigat. Mesajul emoţionant al sportivei Halep, aproape doi ani de la primul turneu de mare-şlem câştigat. Mesajul emoţionant al sportivei
Gardoş şi-a prelungit contractul cu Universitatea Craiova. Prima declaraţie a fundaşului Gardoş şi-a prelungit contractul cu Universitatea Craiova. Prima declaraţie a fundaşului
Doliu în voleiul românesc. A murit tatăl Patriciei Ţig, care pregătea CSU Braşov Doliu în voleiul românesc. A murit tatăl Patriciei Ţig, care pregătea CSU Braşov
Bărbuţ a salvat onoarea oltenilor. Mijlocaşul a marcat golurile cu care Craiova a învins Viitorul în al doilea amical al zilei Bărbuţ a salvat onoarea oltenilor. Mijlocaşul a marcat golurile cu care Craiova a învins Viitorul în al doilea amical al zilei
Continuă seria amicalelor între cluburile din Liga 1. Sepsi - Chindia 2-1, într-o partidă care se va repeta în play-out Continuă seria amicalelor între cluburile din Liga 1. Sepsi - Chindia 2-1, într-o partidă care se va repeta în play-out

VIDEO | DORTMUND SE ÎMPIEDICĂ ACASĂ CU WERDER BREMEN ŞI RATEAZĂ ŞANSA SĂ SE APROPIE DE LIDERUL BAYERN

Bundesliga Publicat pe 28 sep 2019

Borussia Dortmund şi Werder Bremen au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci disputat pe „Signal Iduna Park”, în cadrul etapei a şasea din Bundesliga. În direct pe Look Sport, oaspeţii au marcat primii prin Rashica, în minutul 7. Gotze şi Reus au marcat pentru gazde, în minutele 9 şi 41, iar Dortmund a intrat la cabine la avantajul unui rezultat fragil, 2-1. Werder nu a abandonat şi Friedl a egalat, stabilind totodată rezultatul partidei, în minutul 55.

După acest meci, Dortmund e doar pe 7 cu 11 puncte, iar Bremen se află şi mai jos, pe 10, cu doar 7 puncte.