Federaţia Palestiniană de Fotbal cere ca FIFA să impună sancţiuni Israelului Federaţia Palestiniană de Fotbal cere ca FIFA să impună sancţiuni Israelului
Costel Gâlcă începe curăţenia la Universitatea Craiova. Primul jucător la care renunţă oltenii Costel Gâlcă începe curăţenia la Universitatea Craiova. Primul jucător la care renunţă oltenii
”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi ”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi
Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR
VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi
Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga

VIDEO | DRAMATISM LA SIBIU: ASTRA E EGALATĂ PE FINAL ŞI RISCĂ SĂ RATEZE PLAY-OFF-UL

Video Publicat pe 17 feb 2020

Hermannstadt şi Astra au terminat la egalitate, 2-2, meciul disputat, în această seară, la Sibiu, în etapa a 25-a din Liga 1. În direct pe Look SPort, Debeljuh a deschis scorul pentru ardeleni, în minutul 48, însă Astra a revenit şi a marcat de două ori în decursul a 12 minute, prin Vali Gheorghe (minutele 55 şi 67). În acel moment, giurgiuvenii urcau pe locul 3 şi depăşeau FCSB în clasament, dar, şi mai important, erau calificaţi în proporţie de 100% în play-off.

Însă totul s-a schimbat cu două minute înainte de final, când Sibiul a lovit prin Bălan, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Acum, giurgiuvenii vor tremura în ultima etapă a sezonului regulat şi sunt obligaţi să câştige cu Sepsi pentru a fi siguri că vor evolua în play-off.

După această remiză, Astra face 41 de puncte şi se află pe locul 5. Giurgiuvenii vor concura cu Gaz Metan Mediaş (poziţia a şasea, 40 de puncte) şi Viitorul (locul 7, 39 de puncte) pentru ultimele două poziţii care asigură participarea în play-off. De cealaltă parte, Hermannstadt face 25 de puncte şi este pe locul 10.