Unirea Constanţa – Hermannstadt, ACUM, în direct pe Look Sport+. A început meciul
A fost delegată brigada de arbitri pentru CS Mioveni – CFR Cluj! Meciul se joacă de la 21:30, la Look Sport A fost delegată brigada de arbitri pentru CS Mioveni – CFR Cluj! Meciul se joacă de la 21:30, la Look Sport
JO, volei | Campioana olimpică Brazilia, eliminată în semifinale de Rusia, care va juca finala cu Franţa JO, volei | Campioana olimpică Brazilia, eliminată în semifinale de Rusia, care va juca finala cu Franţa
JO, handbal | Franţa - Danemarca, în finala competiţiei masculine JO, handbal | Franţa - Danemarca, în finala competiţiei masculine
CSM Bucureşti, Minaur Baia Mare, Debrecen şi FTC Budapesta, la un turneu amical în Oradea de handbal feminin CSM Bucureşti, Minaur Baia Mare, Debrecen şi FTC Budapesta, la un turneu amical în Oradea de handbal feminin
Irina Bara, eliminată dramatic în optimile Winners Open! Românca a capitulat după un meci de peste trei ore Irina Bara, eliminată dramatic în optimile Winners Open! Românca a capitulat după un meci de peste trei ore

VIDEO | Dublă de senzaţie pentru Alexandru Maxim! Românul a răpus campioana en-titre a Turciei de unul singur

Superlig Publicat pe 8 apr 2021

Alexandru Maxim a ajuns la al 13-lea gol în campionatul Turciei, în acest sezon, pentru Gaziantep în 30 de apariţii.

Internaţionalul român a reuşit o dublă în partida de pe teren propriu în faţa campioanei en-titre Başakşehir, din etapa a 33-a din Superlig.

Decarul României a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă din minutul 32, trimiţând portarul advers în direcţia opusă. În minutul 52, Maxim şi-a păstrat sângele rece şi a şutat din prima balonul venit din pasa lui Mirallas.

Alexandru Maxim a fost înlocuit în minutul 78 cu Sahin. Partida s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru Gaziantep, care în urma acestui rezultat se clasează pe locul 5 în campionatul Turciei.