VIDEO | DUŞAN UHRIN DĂ VINA PE ARBITRAJ. „NU SUNTEM REAL MADRID SĂ JUCĂM ŞI ÎMPOTRIVA TUTUROR, ARBITRI ŞI ADVERSARI”

Noutăți Publicat pe 4 nov 2019

Dinamo a pierdut cu Universitatea Craiova, 1-4, iar „câinii! consideră că au fost dezavantajaţi de arbitrul Marius Avram. Asta pentru că centralul meciului a anulat un gol valabil marcat de bucureşteni în minutul 11. Şi discursul antrenorului Dusan Uhrin s-a axat pe această eroare de arbitraj, cehul lăsând să se înţeleagă că Dinamo este „vânată” de arbitri.

„Am făcut câteva greşeli personale, dar noi am dat un gol la 0-0. N-a fost ofsaid, nu e posibil ca de fiecare dată să fie greşeli împotriva noastră. Craiova a dat gol imediat după ce l-au anulat pe al nostru. Au fost multe greşeli din partea arbitrului, cel puţin asta am văzut eu”, a spus cehul, în direct la emisiunea Fotbal Look, în direct pe Look Plus.

Tehnicianul mai spune că echipa sa a făcut două erori mari care au fost speculate de adversari. „Am făcut două mari greşeli, iar Craiova a profitat. Noi nu suntem Real Madrid să jucăm împotriva tuturor, adversari şi arbitri”, a mai spus Uhrin.