Sebastian Colţescu, delegat la un meci din play-off Sebastian Colţescu, delegat la un meci din play-off
Imagini care vă pot afecta emoţional! Cum arată Romario Benzar după accidentarea suferită în meciul cu Dinamo Imagini care vă pot afecta emoţional! Cum arată Romario Benzar după accidentarea suferită în meciul cu Dinamo
Guvernul SUA va plăti 139 de milioane de dolari victimelor agresiunilor sexuale comise de Larry Nassar Guvernul SUA va plăti 139 de milioane de dolari victimelor agresiunilor sexuale comise de Larry Nassar
NEWS ALERT | Nu se poate aşa ceva! Încă un "tricolor" s-a accidentat înainte de EURO NEWS ALERT | Nu se poate aşa ceva! Încă un "tricolor" s-a accidentat înainte de EURO
VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare
VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse

VIDEO |DYBALA ŞI RONALDO O READUC PE JUVE PE PRIMUL LOC ÎN SERIE A

Video Publicat pe 18 dec 2019

Juventus Torino a reuşit să se impună pe teren în deplasare, 2-1 cu Sampdoria, într-un meci din etapa a 17-a din Serie A. În direct pe Look Sport, Dybala a deschis scorul în minutul 19, cu un şut spectaculos din voleu, din interiorul careului, însă Caprari a reuşit să marcheze pentru gazde, restabilind egalitatea în minutul 35. Când se părea că cele două echipe vor intra la egalitate la cabine, Ronaldo a lovit decisiv, cu o execuţie fantastică, chiar în ultimul minut al primei reprize.

După pauză nu s-a mai întâmplat nimic notabil, poate cu excepţia eliminării lui Caprari (90+2), astfel că Juventus a plecat cu toate punctele de pe Luigi Ferraris. Graţie acestei victorii, campionii en titre acumulează 42 de puncte şi revin pe primul loc în Serie A, la 3 lungimi de principala urmăritoare, Inter. De cealaltă parte, Sampdoria este abia pe locul 17 şi are doar 15 puncte.