VIDEO |DYBALA ȘI RONALDO O READUC PE JUVE PE PRIMUL LOC ÎN SERIE A - LOOKSPORT
Noutăți Serie A Video

VIDEO |DYBALA ȘI RONALDO O READUC PE JUVE PE PRIMUL LOC ÎN SERIE A

Juventus Torino a reușit să se impună pe teren în deplasare, 2-1 cu Sampdoria, într-un meci din etapa a 17-a din Serie A. În direct pe Look Sport, Dybala a deschis scorul în minutul 19, cu un șut spectaculos din voleu, din interiorul careului, însă Caprari a reușit să marcheze pentru gazde, restabilind egalitatea în minutul 35. Când se părea că cele două echipe vor intra la egalitate la cabine, Ronaldo a lovit decisiv, cu o execuție fantastică, chiar în ultimul minut al primei reprize.

După pauză nu s-a mai întâmplat nimic notabil, poate cu excepția eliminării lui Caprari (90+2), astfel că Juventus a plecat cu toate punctele de pe Luigi Ferraris. Grație acestei victorii, campionii en titre acumulează 42 de puncte și revin pe primul loc în Serie A, la 3 lungimi de principala urmăritoare, Inter. De cealaltă parte, Sampdoria este abia pe locul 17 și are doar 15 puncte.