LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. S-a marcat din nou LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. S-a marcat din nou
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | ECHIPA LUI BOLONI, EGALATĂ ÎN PRELUNGIRI DE GENK. IANIS HAGI NU A BIFAT NICIUN MINUT LA CAMPIONI

Video Publicat pe 31 oct 2019

Genk şi Antwerp au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din etapa a 13-a a primei ligi belgiene. În direct pe Look Sport 2, atacantul echipei lui Boloni, camerunezul Didier Lamkel Ze a spart gheaţa în minutul 8, iar portughezul Ivo Rodrigues a majorat diferenţa, la două minute după pauză. La 0-2, Genk a jucat totul pe cartea atacaului.

Cu Hagi junior pe bancă tot meciul, gazdele au început cursa de urmărire şi au înscris prima dată prin Samata, în minutul 68. Antwerp a rămas în 10 din minutul 82, când autorul celui de-al doilea gol al oaspeţilor a fost eliminat pentru al doilea galben, iar Genk a profitat şi a smuls in extremis un punct, după ce Berge a egalat în minutul 90+6.

După această remiză, Antwerp este pe locul 5 cu 21 de puncte, în timp ce campioana Genk este de nerecunoscut şi se zbate abia pe poziţia a şaptea cu 20 de puncte. Lider este în acest moment Club Brugge cu 30 de puncte.