VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri

VIDEO | eCupa României: Ardealul a triumfat în primele meciuri din ”sferturi”! CFR - FCSB, decis cu gol de aur

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 30 apr 2020

CFR Cluj şi Gaz Metan Mediaş sunt primele echipe care au acces în semifinalele Cupei României la Fifa 20.

Primul meci al zilei a fost şi derby-ul rundei, în care CFR Cluj a trecut la mare luptă de FCSB. Omul meciului a fost fundaşul Mike Cestor, care este unul din cei mai buni jucători de Fifa ai Ligii 1. Acesta a trecut de Valentin Creţu cu 5-0 şi de Dariu Olaru cu 1-0, prin regula ”golului de aur”, în meciul decisiv.

FCSB a reuşit să obţină o victorie prin Olaru, care l-a bătut pe Cestor cu scorul de 2-0, în al doilea meci, rezultat insuficient însă pentru calificare.
Gaz Metan Mediaş este a doua echipă calificată mai departe, după victoriile cu 5-2 şi 5-1 în faţa celor de la Viitorul Constanţa. Disputa s-a desfăşurat doar între două persoane. Stephan Drăghici a dispus cu 5-2 de Alexi Pitu.

CFR Cluj şi Gaz Metan Mediaş se vor întâlni în prima semifinală. Competiţia continuă mâine cu celelalte două ”sferturi”, în care se vor duela: Hermannstadt cu Clinceni, respectiv Iaşi cu Craiova.