Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie
Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei
Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil” Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil”
Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual
Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis

VIDEO | Edi Iordănescu a evidenţiat aspectele negative ale CFR-ului, în meciul câştigat la limită cu Sepsi. Reacţia antrenorului

CFR Cluj Publicat pe 17 ian 2021

Edi Iordănescu nu şi-a ascuns nemulţumirile cu privire la anumite pasaje din meciul pe care CFR Cluj l-a câştigat la limită cu Sepsi, 1-0, la Sfântu Gheorghe. Antrenorul campioanei din Casa Liga 1 a recunoscut că fazele în care formaţia adversă a dominat nu au fost pe placul său, acest aspect fiind accentuat şi de faptul că s-au văzut anumite greşeli personale ale jucătorilor săi.

Una peste alta însă, Edi Iordănescu i-a lăudat pe jucători pentru faptul că au luat, până la urmă, cele 3 puncte şi au îndeplinit obiectivul trasat înaintea primului fluier al meciului.

E o victorie, una importantă, şi asta rămâne. Sunt conştient că de mâine vorbim de alte jocuri. Punctele rămân. Ştiam că va fi un meci greu, adversarul e bun şi, pe deasupra, a avut două zile în plus de pregătire şi refacere. E totuşi cea mai slabă primă repriză de când sunt la CFR. În prima repriză, nu am avut prospeţime, am luat decizii greşite, n-am câştigat nici prima mingea, nici a doua. Şansa şi în mod special Bălgrădean ne-au ajutat să intrăm cu 0-0 la pauză.

În a doua repriză lucrurile au stat altfel. Am apelat la orgoliul jucătorilor. Sigur, am avut şi un om în plus. S-au văzut lucruri bune, am marcat. Regretul e că nu am mai înscris, că nu am închis jocul şi am tremurat pe final. Rămân punctele în clasament, îi felicit pe băieţi, dar şi echipa gazdă, care a făcut un meci bun. Sepsi? O formaţie care a demonstrat că poate intra în lupta pentru titlu. Are toate mijloacele, are calitate, sunt o echipă disciplinată şi agresivă.

În condiţiile de vreme de acum, niciun joc nu e accesibil. Totul se echilibrează valoric, s-a văzut în competiţie că nimeni nu are meciurile la îndemână. Sunt cinci victorii şi un egal de când sunt aici. E important că nu am primit gol, vom corecta ce a fost rău. Nu lăsăm un meci să treacă fără să fim atenţi la el”, a spus Edi Iordănescu la finalul meciului.

CFR Cluj a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a 17-a din Casa Liga 1. Golul a fost marcat de Debeljuh, în minutul 72. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 49, când a fost eliminat Bouhenna după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Florin Ştefan (Sepsi) a fost scos cu ambulanţa de pe teren, după ce a suferit o accidentare în repriza a doua.

• Sepsi: Niczuly – Deligiannidis, Bouhenna, B. Mitrea, Fl. Ştefan (Nouvier ’64) – Gal-Andrezly (Tincu ’53), Vaşvari, Tortella, Ştefănescu – I. Fulop (Bajrovic ’64), Dragomir (Aganovic ‘6). Antrenor: Leo Grozavu
  • CFR Cluj: Bălgrădean (Sandomierski ’46) – C. Manea, D. Ciobotariu, A. Burcă, Camora – C. Deac (Itu ’85), Hoban (Aurelio ’56), Djokovic – V. Costache (Carnat ’75), Debeljuh, Pereira (Chipciu ’46). Antrenor: Edward Iordănescu