”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Edi Iordănescu şi Toni Petrea, în conflict! "De ce urli atât?" / "Vezi-ţi de treaba ta! Respectă-mă" Antrenorii au primit cartonaşul galben

CFR Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 15 apr 2021

Momente tensionate în prima repriză a meciului CFR Cluj - FCSB, în Supercupa României, în direct pe Look Sport+. Cei doi antrenori, Edi Iordănescu şi Toni Petrea, au intrat în conflict şi au primit cartonaşul galben din partea arbitrului Radu Petrescu.

Faza s-a petrecut în minutul 31, după ce CFR Cluj a cerut penalty la un duel în careul „roş-albaştrilor”, între Gabriel Debeljuh şi Ovidiu Popescu. Arbitrul Radu Petrescu a considerat că nu a fost vorba despre un fault şi i-a dat cartonaş galben atacantului croat, pentru simulare.

Foarte nemulţumit, Edi Iordănescu a început să protesteze, să gesticuleze pe bancă. În acel moment, Toni Petrea i-a reproşat lui Edi Iordănescu faptul că ţipă prea mult către arbitrul partidei.

Iată schimbul de replici între cei doi antrenori:

Petrea: “Ce urli atât? Faci prea mult scandal”

Iordănescu: “Toni, nu am vorbit cu tine. Respectă-mă! Vezi-ţi de treaba ta! Gata, Toni, lasă gura, că nu ţi-am zis nimic”

CFR Cluj şi FCSB sunt la egalitate, scor 0-0, în repriza a doua. Meciul e în direct pe Look Sport+.