VIDEO | Sepsi - Chindia 2-0. Târgoviştenii, spre Liga 2! VIDEO | Sepsi - Chindia 2-0. Târgoviştenii, spre Liga 2!
Fiul lui Cristiano Ronaldo, cercetat de poliţie la doar 10 ani! Cum a fost posibil Fiul lui Cristiano Ronaldo, cercetat de poliţie la doar 10 ani! Cum a fost posibil
Victorie sau adio titlu! CFR - Gaz Metan, live pe Look Plus de la 20:30. Echipele de start Victorie sau adio titlu! CFR - Gaz Metan, live pe Look Plus de la 20:30. Echipele de start
Lucian Sânmărtean a retrăit unul din cele mai inedite momente din carieră. ”Am ieşit la pauză în semn de răzvrătire!” Lucian Sânmărtean a retrăit unul din cele mai inedite momente din carieră. ”Am ieşit la pauză în semn de răzvrătire!”
150 de milioane de lire pe masa lui Guardiola. Două transferuri de cinci stele încercate de Pep, după ce a scăpat de interdicţia de a juca în Europa 150 de milioane de lire pe masa lui Guardiola. Două transferuri de cinci stele încercate de Pep, după ce a scăpat de interdicţia de a juca în Europa
Low sună adunarea. Când reia meciurile naţionala Germaniei Low sună adunarea. Când reia meciurile naţionala Germaniei

VIDEO | Egalul nimănui. Dusseldorf – Hoffenheim 2-2. Ambele echipe au probleme cu realizarea obiectivelor

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 6 iun 2020

• Dusseldorf - Hoffenheim 2-2 (Hennings 5, 76- penalty/ Dabbur 16, Zuber 61)

A fost spectacol total pe ”Merkur Spiel-Arena”, acolo unde Dusseldorf şi Hoffenheim eu termiant la egalitate, scor 2-2.

Scorul a fost deschis de Hennings, care a marcat în minutul 5, dintr-o centrare de pe partea dreaptă a lui Stoger. Dusseldorf a primit o şansă uriaşă, după ce Hubner a fost eliminate în minutul 9, după ce şi-a lovit cu cotul un adversar, la un corner.

În ciuda acestui fapt, Hoffenheim e egalat la scurt timp prin Dabbur, care a trimis în poartă după o respingere în faţa a portarului advers. Ba mai mult, oaspeţii au preluat conducerea partidei, prin reuşita lui Zuber, care a tras imparabil de la marginea careului.

Scorul final a fost stability de Hennings, care a transformat un penalty şi astfel a reuşit o  ”dublă”.

În urma acestui rezultat Dusseldorf rămâne pe locul 16, poziţie ce duce la barajul de menţinere în Bundesliga, partea bună e că formaţia lui Uwe Rosler e la doar 3 puncte de prima poziţie, care asigură rămânerea automata în viitoarea stagiune, ocupată de Mainz.

În schimb Hoffenheim a cedat 2 puncte preţioase azi şi au probleme cu ocuparea ultimului loc ce duce în Europa League. În prezent ocupă locul 6, dar Wolfsburg şi Freiburg sunt foarte aproape.

Echipele de start:

Dusseldorf: Kastenmeier – Ayhan, Hoffmann (66 Giesselmann), Suttner – Bodzek (66 Morales) – Thommy, Berisha (66 Ofori), Stoger, Zimmermann (66 Zimmer)– Hennings, Karaman (83 Kownacki).

Hoffenheim: Baumann – Nordveit, Bikacic, Hubner – Posch (85 Bogarde), Rudy, Samassekou, Baumgartner (62 Bebou), Zuber (61 Kaderabek) – Dabbur (71 Kramaric), Skov (85 Grillitsch).