”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | EGALUL NIMĂNUI. HERMANNSTADT ŞI SEPSI, CONDAMNATE SĂ SE DULEZE ŞI ÎN PLAY-OUT

Video Publicat pe 1 feb 2020

Hermannstadt şi Sepsi Sfântu Gheorghe au terminat la egalitate, 2-2, un meci din etapa a 23-a a Ligii 1. În direct pe Look Sport, oaspeţii au lovit primii. Minutul 13 a fost cu noroc pentru slovacul Pavol Safranko, autorul primei reuşite, care a stabilit scorul primei reprize.

În partea a doua a jocului, croatul Gabriel Debeljuh a restabilit egalitatea, în minutul 66, însă Sepsi a revenit în avantaj după doar două minute, când Safranko a marcat al doilea său gol. Finalul a fost dramatic, cu Hermannstadt încercând cu disperare să egaleze şi cu Sepsi la pândă, gata să înscrie golul decisiv pe contraatac. De marcat au făcut-o însă gazdele, care au smuls in extremis un punct graţie golului reuşit cu cinci minjute înainte de final de acelaşi Debeljuh, care a reuşit „dubla”, la fel ca Safranko.

După această remiză, Sepsi ratează şansa să reintre în cărţi pentru a mai spera, fie şi măcar teoretic, la un loc în play-off. Trupa din Sfântu Gheorghe e pe poziţia a opta şi are 29 de puncte, fiind la 6 lungimi în spatele ocupantei ultimului loc, ce duce în play-off, Viitorul. De cealaltă parte, sibienii nu reuşesc să evadeze din zona fierbinte. Chiar dacă acum se află pe poziţia a 10-a, echipa pregătită de Vasile Miriuţă e la numai 3 puncte de Chindia, ocupanta locului 12 care duce la baraj.