VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Retragere surprinzătoare din Liga 3! ”Vom rămâne în continuare cu grupele de juniori” Retragere surprinzătoare din Liga 3! ”Vom rămâne în continuare cu grupele de juniori”
„Duo-ul” surpriză propus lui Dan Şucu pentru a salva Rapidul: „Aş face urgent aceste oferte” „Duo-ul” surpriză propus lui Dan Şucu pentru a salva Rapidul: „Aş face urgent aceste oferte”
Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0. Oltenii se poticnesc în ploaia ilfoveană şi nu profită de omul în plus VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0. Oltenii se poticnesc în ploaia ilfoveană şi nu profită de omul în plus
Cea mai tare ligă e Prima Liga! O nouă emisiune debutează AZI la Prima Sport

VIDEO | Eibar - Atletico Madrid 1-2. Şase victorii la rând pentru echipa lui Simeone. Portarul Dmitrovic a înscris pentru Eibar

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 22 ian 2021

Atletico Madrid a câştigat meciul din deplasare cu Eibar, scor 2-1, în etapa a 19-a din LaLiga, în direct pe Look Sport. Este a şasea victorie consecutivă pentru liderul clasamentului. Portarul sârb Marko Dmitrovic a intrat în istoria competiţiei, după ce a înscris din penalty.

Eibar a deschis scorul în minutul 12. Portarul Dmitrovic a executat în mod surprinzător o lovitură de la 11 metri.

Este prima reuşită a unui portar în LaLiga după anul 2011, când Dani Aranzubia marca pentru Deportivo în meciul cu Almeria. Totodată, este primul gol din penalty reuşit de către un portar după anul 2003, când Nacho Gonzalez marca pentru Las Palmas în meciul cu Bilbao.

Atletico Madrid a reuşit să întoarcă scorul graţie 'dublei' uruguayanului Luis Suarez, în minutele 40 şi 89 (din penalty).

Atletico Madrid este liderul autoritar al campionatului Spaniei, cu un avans de 7 puncte faţă de Real Madrid şi 10 de puncte faţă de FC Barcelona.