Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

VIDEO | Eliminare cu palpitaţii pentru Stanciu din Champions League. A dat o centrare de gol, portarul Slaviei a apărat un penalty, dar Midtjylland a marcat pe final

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 30 sep 2020

Midtjylland s-a calificat dramatic în grupele Champions League, după ce a câştigat returul cu Slavia Praga, scor 4-1. Manşa tur s-a terminat la egalitate, 0-0.

La cehi, Nicuşor Stanciu a fost integralist şi a oferit centrarea din ceroner pentru 1-0. Portarul lui Midtjylland a boxat eronat, mingea a ajuns la Olayinka, care a finalizat. Cei de la Midtjylland au egalat, tot pe o eroare de respingere a portarului, în minutul 65, prin Kaba, după o fază creată de Mabil.

Finalul de meci a fost de-a dreptul incendiar. Danezii au ratat un penalty prin Kaba, moment în care Nicuşor Stanciu era calificat în grupele Champions League. Fericirea s-a spulberat însă, în minutul 83, când Scholtz a înscris de la punctul cu var.

Soarta calificării a fost tranşată de Onyeka, care a profitat de o bâlbă în defensiva Slaviei şi a înscris pentru 3-1. În prelungiri, cei de la Midtjylland au mai punctat odată, pe fondul căderii echipei lui Stanciu, prin Dreyer.

• Midtjylland: Hansen - Andersson, Sviatchenko, Scholz, Paulinho - Cajuste, Onyeka, Evander - Mabil, Kaba, Sisto

• Slavia: Kolar - Coufal, Kudela, Hovorka, Boril - Holes - Olayinka, Stanciu, Sevcik, Provod - Masopust