”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Eroare imensă de arbitraj în Chindia - Rapid! EXCLUSIV ǀ Reacţia dură a lui Cristi Dulca: ”Singura scuză e că e slab ca arbitru!”

Chindia Târgoviște Publicat pe 19 nov 2021

Rapid nu a fost în stare să învingă Chindia Târgovişte, deşi a jucat cu doi fotbalişti în plus pe teren din finalul primei reprize. Mai mult decât atât, giuleştenii au egalat abia în minutul 89 printr-un gol la care brigada condusă de Andrei Chivulete nu a văzut un ofsaid clar la Marzouk.

Cristi Dulca, fost internaţional român şi tatăl lui Marco Dulca de la Chindia, l-a criticat în termeni duri pe Andrei Chivulete, despre care a spus că este un arbitru slab, care nu s-a sesizat la un ofsaid ”de jumătate de metru”.

”Nu are cum să nu vadă în faza asta, indiferent că atinge mingea (n. red - Săpunaru) sau nu. Singura scuză e că e slab ca arbitru!

E un ofsaid de jumătate de metru, vezi tot corpul acelui jucător în faţa acelui apărător. Aici, dacă era arbitru, Chivulete întorcea decizia.”, a declarat Cristi Dulca, în exclusivitate pentru Fotbal Look.

Formaţia Chindia Târgovişte a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Rapid, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii 1, în care a reuşit să înscrie două goluri, deşi avea doi jucători eliminaţi.

Au marcat: Neguţ 53’, Popa 62’ / Ilie 60’, Marzouk 89’. De la gazde au fost eliminaţi doi jucători, Corbu în minutul 33 (direct) şi Căpuşă ‘45+2 (după două cartonaşe galbene).