"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor
Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024
Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona
Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă

VIDEO | Eşec pentru Dortmund la Freiburg, în etapa a doua din Bundesliga. Zi nefastă pentru Haaland

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 aug 2021

Borussia Dortmund a pierdut meciul din deplasare cu Freiburg, scor 1-2, în etapa a doua din Bundesliga. Norvegianul Erling Haaland a prins o zi slabă şi nu şi-a creat ocazii importante de gol.

Dortmund a avut o posesie a mingii de 69%, dar a trimis doar două şuturi pe poartă.

Vincenzo Grifo a deschis scorul în minutul 6, iar Roland Sallai a dublat avantajul gazdelor în minutul 53.

Dortmund a înscris în minutul 59, după autogolul lui Yannik Keitel.

Borussia Dortmund rămâne cu trei puncte în clasament, în timp ce Freiburg are patru puncte în două meciuri.