VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | Eugen Neagoe, ironic la adresa lui Dinamo: ”Au transferat de la Manchester City şi Villarreal şi nu au dat un şut pe poartă”. Critici aduse arbitrajului

Astra Giurgiu Publicat pe 15 nov 2020

Eugen Neagoe, noul antrenor al Astrei Giurgiu, a ironizat-o pe Dinamo la finalul meciului în care formaţia sa a terminat la egalitate cu trupa alb-roşie. Tehnicianul giurgiuvenilor a criticat, în acelaşi timp, şi arbitrajul. Neagoe a spus că echipa sa ar fi trebuit să beneficieze şi de o lovitură de pedeapsă, care le-ar fi adus, cel mai probabil, victoria elevilor săi.

"Cel mai tare m-a supărat că nu am câştigat. Băieţii au făcut un efort fantastic, am jucat cu o echipă bună, lăudată după perioada de transferuri, când au transferat de la Manchester City şi Villarreal şi în prima repriză nu au dat un şut pe poartă. Pe băieţi i-am felicitat, inclusiv pe Budescu, un jucător foarte valoros, care a făcut un efort fantastic. Mă supără penaltiul, dar mai supărat sunt că am primit gol. Nu trebuia să ne speriam, puteam să mai marcăm. Dar penaltiul clar nu ni s-a acordat. Acum nu ştiu dacă Chivulete a văzut sau nu a văzut, ce să fac? Dar noi am pierdut două puncte azi, pentru că probabil marca din penalti.”, a declarat Eugen Neagoe, la finalul meciului.

Dinamo a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa Astra Giurgiu, într-un meci restant din etapa a noua din Casa Liga 1.

Partida ar fi trebuit să se dispute luna trecută, dar a fost amânată din cauza cazurilor de coronavirus de la Astra.

Au marcat Gueye 57’ pentru gazde şi V. Gheorghe 47’ pentru oaspeţi.