Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor
Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid
Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc” Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc”
Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”

VIDEO | EXISTĂ VIAŢĂ DUPĂ ELIMINAREA DIN EUROPA. FCSB CÂŞTIGĂ PRIMUL MECI DUPĂ 5 ÎNFRÂNGERI CONSECUTIVE

Superliga Publicat pe 1 sep 2019

FCSB a reuşit să câştige în faţa celor de la Viitorul, 2-1, într-un meci din etapa a 8-a Ligii 1. În direct pe LOOK PLUS, echipa patronată de Gigi Becali a început ceva mai bine, dar a irosit un penalty în minutul 18, prin Vână. Adi Popa l-a răzbunat 20 de minute mai târziu, când a reuşit să deschidă scorul, însă Gabi Iancu a restabilit egalitatea în ultimele secvenţe ale primei reprize.

După reluare, ambele echipe au trecut pe lângă gol, însă cei care aveau să marcheze au fost jucătorii lui Bogdan Argeş Vintilă. Gnohere şi-a adus aminte că a fost golgeter şi a înscris golul decisiv, în minutul 65, reluând cu capul în plasă după o centrare de la Panţâru.

S-a terminat 2-1 pentru FCSB, care pune astfel capăt unei serii negre de cinci eşecuri consecutive în campionat, fără a pune la socoteală şi înfrângerea de joi cu Guimaraes. Astfel, Bogdan Argeş Vintilă reuşeşte să-şi învingă mentorul, pe Gică Hagi, tehnicianul FCSB-ului fiind o bună perioadă secundul „Regelui”. După acest succes, FCSB părăseşte ultimul loc în clasament şi urcă până pe locul 10, acumulând 7 puncte. De cealaltă parte, Viitorul ratează o bună şansă de a reveni pe primul loc şi rămâne pe locul 4, cu 15 puncte, la 3 lungimi în spatele surprinzătorului lider Gaz Metan Mediaş.