Fotbal Look, de la 21:00, pe LOOK PLUS! Totul despre play-off-ul Champions League Fotbal Look, de la 21:00, pe LOOK PLUS! Totul despre play-off-ul Champions League
Luis Suarez, în mijlocul unui scandal uriaş! Atacantul uruguayan e acuzat că şi-a "aranjat" examenul pentru cetăţenia italiană Luis Suarez, în mijlocul unui scandal uriaş! Atacantul uruguayan e acuzat că şi-a "aranjat" examenul pentru cetăţenia italiană
Zlatan Ibrahimovic, reacţie genială după ce a reuşit o dublă pentru AC Milan, la aproape 39 de ani: "Sunt ca Benjamin Button: m-am născut bătrân, dar voi muri tânăr" Zlatan Ibrahimovic, reacţie genială după ce a reuşit o dublă pentru AC Milan, la aproape 39 de ani: "Sunt ca Benjamin Button: m-am născut bătrân, dar voi muri tânăr"
Vasile Miriuţă crede cu tărie în Cosmin Contra: "E capabil să facă din Dinamo ce a fost acum mulţi ani" Vasile Miriuţă crede cu tărie în Cosmin Contra: "E capabil să facă din Dinamo ce a fost acum mulţi ani"
Supercupa Europei dintre Bayern Munchen şi FC Sevilla va fi arbitrată de englezul Anthony Taylor. Meciul se vede pe Look Plus şi Look 4K Supercupa Europei dintre Bayern Munchen şi FC Sevilla va fi arbitrată de englezul Anthony Taylor. Meciul se vede pe Look Plus şi Look 4K
Record istoric în Premier League! Cele mai multe goluri într-o singură etapă, de la înfiinţarea competiţiei Record istoric în Premier League! Cele mai multe goluri într-o singură etapă, de la înfiinţarea competiţiei

VIDEO | Famalicao - Sporting Lisabona 3-1. „Leii” nu şi-au revenit după eliminarea surprinzătoare din Europa League

Fotbal Publicat pe 4 mar 2020

Sporting Lisabona a suferit o nouă înfrângere, în această seară, în deplasare, pe terenul celor de la Famalicao, scor 1-3. „Leii” par să nu-şi fi revenit după eliminarea neaşteptată din Europa League, venită în urma înfrângerii din Turcia, 1-4 cu Basaksehir, joia trecută.

Cu Famalicao, Sporting a început meciul practic de la 0-2. Asta după ce Racic, în minutul 5, şi Goncalves, 3 minute mai târziu, au făcut ca gazdele să conducă rapid cu două goluri diferenţă. Şi chiar dacă „alb-verzii” au redus din handicap, în minutele suplimentare ale primei reprize, prin Coates, revirinentul mult aşteptat nu a avut loc nici în partea secundă a jocului. Mai mult, acelaşi Goncalves a reuşit „dubla”, în minutul 66, când a stabiit deznodământul meciului şi scorul final.

După 3-1 cu Sporting, Famalicao face 36 de puncte şi urcă pe locul 6 în clasamentul primei ligi portugheze. De cealaltă parte, Sporting se află pe 4 şi are în acest moment 39 de puncte.