”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Famalicao - Sporting Lisabona 3-1. „Leii” nu şi-au revenit după eliminarea surprinzătoare din Europa League

Fotbal Internațional Publicat pe 4 mar 2020

Sporting Lisabona a suferit o nouă înfrângere, în această seară, în deplasare, pe terenul celor de la Famalicao, scor 1-3. „Leii” par să nu-şi fi revenit după eliminarea neaşteptată din Europa League, venită în urma înfrângerii din Turcia, 1-4 cu Basaksehir, joia trecută.

Cu Famalicao, Sporting a început meciul practic de la 0-2. Asta după ce Racic, în minutul 5, şi Goncalves, 3 minute mai târziu, au făcut ca gazdele să conducă rapid cu două goluri diferenţă. Şi chiar dacă „alb-verzii” au redus din handicap, în minutele suplimentare ale primei reprize, prin Coates, revirinentul mult aşteptat nu a avut loc nici în partea secundă a jocului. Mai mult, acelaşi Goncalves a reuşit „dubla”, în minutul 66, când a stabiit deznodământul meciului şi scorul final.

După 3-1 cu Sporting, Famalicao face 36 de puncte şi urcă pe locul 6 în clasamentul primei ligi portugheze. De cealaltă parte, Sporting se află pe 4 şi are în acest moment 39 de puncte.