PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii

VIDEO | Fără milă! Bayern o pulverizează pe Hoffenheim într-un meci întrerupt de două ori de fanii bavarezilor

Fotbal Internațional Publicat pe 29 feb 2020

Bayern Munchen a predat o lecţie de fotbal, azi, pe „Rhein-Neckar-Arena”, unde a spulberat-o pe Hoffenheim cu un categoric 6-0. Asta după ce, în tur, „Hoffe” s-a impus surpinzător chiar la Munchen, cu scorul de 2-1.

Azi, învingătoarea nu a fost pusă sub semnul întrebării nici măcar un moment. Bavarezii au deschis scorul încă din minutul 2, prin Gnabry, iar după încă 5 minute, Kiimmich a majorat diferenţa, pentru ca Zirkzee să facă 3-0 pentru oaspeţi, după primul sfert de oră jucat. Până al finalul primei reprize a mai înscris şi Coutinho (minutul 33), iar Bayern a intrat la cabine cu un avantaj mai mult decât confortabil, 4-0. La numai două minute de la reluare, Coutihno a reuşit „dubla”, după care nou-intratul Goretzka a stabilit scorul final, 6-0 pentru Bayern Munchen, din minutul 62.

Ulterior, fanii bavarezilor au întrerupt de două ori meciul. Ultraşii veniţi de la Munchen au scandat la adresa lui Dietmar Hopp, patronul lui Hoffenheim, obligându-l pe arbitru să întrerupă partida, prima dată în minutul 67. Meciul s-a reluat, dar suporterii oaspeţilor şi-au dat din nou în petec, afişând un banner cu un mesaj jignitor la adresa lui Hopp, iar centralul a întrerupt pentru a doua oară jocul. Până la urmă, întâlnirea a fost reluată şi s-a terminat cu victoria categorică a bavarezilor.

După acest succes, Bayern se menţine pe primul loc cu 49 de puncte, cu unul mai mult decât Leipzig. În schimb, Hoffenheim rămâne cu 34 de puncte pe poziţa a opta.