Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României

VIDEO | FĂRĂ MILĂ. PSG A ZDROBIT-O PE NICE, DAR PARISUL A AVUT DOI OAMENI ÎN PLUS. DI MARIA A MARCAT UN GOL DE GENERIC ŞI A FĂCUT SPECTACOL

Ligue 1 Publicat pe 18 oct 2019

PSG s-a impus fără probleme la Nice, 4-1, dar a beneficiat din plin de faptul că gazdele au rămas în inferioritate numerică, Până atunci, Di Maria a ieşit la rampă în prima repriză. A marcat două goluri în decursul a doar 6 minute (minutele 15 şi 21). Ultimul, cu adevărat senzaţional, înscris dintr-un unghi aparent imposibil.

După pauză Nice a reuşit să pună presiune pe adversar, iar asta s-a văzut şi pe tabelă. Ganago a marcat în minutiul 67, iar gazdele erau din nou în joc. Însă jucătorii lui Nice şi-au bătut joc de această şansă. În decurs de 3 minute, Cyprien (minutul 74, cumul de cartonaşe) şi Herelle (minutul 77, roşu direct) şi-au lăsat echipa în inferioritate numerică. PSG a profitat imediat, iar Mbappe (minutul 88) şi Icardi (90+1) au marcat până la final, iar Parisul obţine o victorie confortabilă pe Coasta de Azur.

După acest meci, PSG este lider în Ligue 1 cu 24 de puncte, iar Nice este pe poziţia a noua cu 13 puncte.