UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG
VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc
Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi
Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important

VIDEO | FĂRĂ RIVALI! UTA A FĂCUT INSTRUCŢIE CU PETROLUL ŞI DEFILEAZĂ ÎN LIGA SECUNDĂ

Video Publicat pe 8 dec 2019

În direct pe Look Plus, UTA s-a impus la scor, 3-0 cu Petrolul, rezultat care consolidează hegemonia echipei din Vest în liga secundă. Însă victoria arădenilor a fost facilitată de faptul că oaspeţii au rămas în 10 într-unul dintre cele mai proaste momente, chiar în ultimul minut al primei reprize.

La 25 de minute după reluare, UTA a deschis scorul prin Buhacianu, iar pe final, în minutele 81, respectiv 90+2, au marcat şi Rus şi Ioniţă, stabilind rezultatul final, 3-0 în favoarea gazdelor. Arădenii acumulează 41 de puncte şi se desprind în fruntea clasamentului la patru puncte de principala urmăritoare, CS Mioveni. În schimb, Petrolul cade pe locul 8, are 31 de puncte şi ratează o nouă ocazie de a se apropia de plutonul fruntaş şi de a începe să conteze cu adevărat în lupta pentru promovare.