VIDEO | Jorge Costa, dezamăgit de arbitrajul lui Colţescu! "A fost o fază clară. Am respectat prea mult adversarul" VIDEO | Jorge Costa, dezamăgit de arbitrajul lui Colţescu! "A fost o fază clară. Am respectat prea mult adversarul"
Deaconu îl acuză de furt pe Colţescu: "E inadmisibil!". EXCLUSIV | Vinovatul găsit de Miriuţă şi Stanciu la faza penalty-ului: "Nu ai voie să faci aşa ceva!" Deaconu îl acuză de furt pe Colţescu: "E inadmisibil!". EXCLUSIV | Vinovatul găsit de Miriuţă şi Stanciu la faza penalty-ului: "Nu ai voie să faci aşa ceva!"
VIDEO | Victorie cu emoţii pentru FCSB la Mediaş! Toni Petrea: "Ne-am făcut meciul greu. Accidentările şi-au pus amprenta" VIDEO | Victorie cu emoţii pentru FCSB la Mediaş! Toni Petrea: "Ne-am făcut meciul greu. Accidentările şi-au pus amprenta"
EXCLUSIV | FCSB, apreciată de oamenii de fotbal. Verdict comun în studioul Fotbal Look: "Arată a echipă mare!" EXCLUSIV | FCSB, apreciată de oamenii de fotbal. Verdict comun în studioul Fotbal Look: "Arată a echipă mare!"
VIDEO | Penalty sau simulare? FCSB câştigă la Mediaş după o decizie controversată a lui Colţescu VIDEO | Penalty sau simulare? FCSB câştigă la Mediaş după o decizie controversată a lui Colţescu
VIDEO | Gaz Metan - FCSB 2-3. Echipa lui Petrea devine lider în Casa Liga 1 după un penalty uşor acordat de Colţescu şi transformat de Buş în minutul 90! VIDEO | Gaz Metan - FCSB 2-3. Echipa lui Petrea devine lider în Casa Liga 1 după un penalty uşor acordat de Colţescu şi transformat de Buş în minutul 90!

VIDEO | Faza care a aruncat în aer derby-ul BVB – Bayern. Va urma un val de critici la adresa VAR-ului

Bundesliga Publicat pe 7 nov 2020

Meciul dintre Borussia Dortmund şi Bayern Munchen a oferit un moment extrem de controversat în minutul 24. Bavarezii au reuşit să marcheze, prin Lewandowski, doar că reuşita a fost anulată pe motiv de offside, după analiza VAR.

Pe reluare se vede că poziţia atacantului polonez este una valabilă, dar după ce pe grafică a fost inserată o linie a arbitrajului video, se observă că Lewandowski se afla cu genunchiul foarte puţin în faţa fundaşului Akanji. A fost un alt moment care va aduce critici din partea oamenilor de fotbal, cu privire la modul exagerat în care se iau decizii cu VAR. Există voci care afirmă că fazele la limită nu ar mai trebui analizate.

Partida dintre Borussia Dortmund şi Bayern Munchen, pe Look Sport +.